Programová priorita POČIN

ATTR←ACT (pripravujeme)

Umelecké podujatia a počiny súčasných umelcov na unikátnych lokalitách naprieč celým Slovenskom. Prostredníctvom podujatí živého umenia chceme priblížiť a oživiť rôznorodé kultúrne hodnoty a taktiež priniesť uznanie a povedomie o cenných lokálnych iniciatívach, ktoré tieto hodnoty ochraňujú.

Leták k projektu si môžete pozrieť tu (v anglickom jazyku).

Vyslankyňa projektu: Julia Itin
Umelecký koncept: Svetlana Waradzinová

ZOOM (pripravujeme)

Architektonické návrhy v prospech krajinárskych, infraštrukturálnych a iných riešení, ktoré obohatia jedinečné lokality prírodnej a kultúrnej hodnoty.

Vyslankyňa projektu: Julia Itin

 

Programová priorita PODANÁ RUKA

Talk šou We Four+ 
(v rámci projektu CEElift)

Novátorský projekt medzinárodnej internetovej talk šou. Otvorená a priateľská “susedská” diskusia hostí z Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska s moderátorom Viedne.

We Four+ je inovatívny projekt využívajúci nové médiá, ktorý sa asi najlepšie dá opísať ako niečo medzi verejnou diplomaciou, budovaním národnej a regionálnej značky a skupinovou terapiou. Je to pokec so susedmi ktorému budete chcieť načúvať. Talk show je zameraná na náročného diváka – na niekoho, kto hľadá viac než len konvenčné prezentácie krajín Vyšehradskej štvorky, alebo širšieho regiónu strednej a východnej Európy.
Prinášame inšpiratívne príbehy ľudí, ktorí tu žijú, zaujímavé konverzácie a úprimné názory na témy siahajúce od histórie, umenia, súčasného diania až po cestovanie, jedlo a módu – aby sme predstavili chuť a charakter regiónu.
Názov We Four+ , ktorý sa do slovenčiny dá preložiť ako „My štyria“, je hravou referenciou konceptu zahranično-politickej regionálnej spolupráce V4, takzvanej Vyšehradskej štvorky, vytvoreného v roku 1991. Osobné zámeno We, teda My zdôrazňuje zameranie na ľudí a ich príbehy, a zároveň indikujú že pôjde o rozhovory štyroch hostí zo štyroch rozličných krajín.
Diskusie o osobných výzvach, víťazstvách a prehrách predstavia príbehy niekedy typické a niekedy unikátne a výnimočné, ktoré spolu budú fungovať ako „maketa“ tejto rozmanitej a dynamickej časti sveta. „Plusko“ v názve zahŕňa moderátora z Viedne a hlasy z iných krajín regiónu a širšie perspektívy ktoré talkshow má ambíciu v budúcnosti prinášať.

www.wefourtalk.com

Vyslankyňa projektu: Štefánia Košková

Projekt podporil Medzinárodný vyšehradský fond.

logo_WE4+claim-positive

Programová priorita RIEKA

DUNAJSKÝ FOND 

Nezisková platforma otvorená pre komunikáciu, spoluprácu a podporu verejnoprospešných aktivít na slovenskom toku Dunaja, vrátane Malého Dunaja. Zmysluplné intervencie a riešenia na brehoch Dunaja slúžiace širokej verejnosti. Nápady a vízie urbanistov, architektov, komunikačných expertov, environmentalistov a mestských aktivistov.

Viac o programe a osobnostiach sa dozviete na samostatnej webovej stránke www.dunajskyfond.sk.

 

Tretia výzva Dunajského fondu

Otvorená pre podávanie žiadostí od 20. marca do 23. apríla 2018. Zameraná je na podporu projektov na Dunaji a Malom Dunaji realizovaných  neziskovými organizáciami. Podrobné informácie nájdete tu.

 

Druhá výzva Dunajského fondu

Od 22. septembra do 15. decembra 2016 je otvorená druhá grantová výzva Dunajského fondu, v ktorej si môžu podávať žiadosti o podporu neziskové organizácie s vlastnými projektmi. Detailné informácie a podmienky podávania žiadostí nájdete na samostatnej webovej stránke programu www.dunajskyfond.sk/2-grantova-vyzva-september-2016.

 

Prvá výzva Dunajského fondu

Od 14. januára do 29. februára je otvorená grantová výzva Dunajského fondu, v ktorej si môžu podávať žiadosti o podporu neziskové organizácie s vlastnými projektmi. Detailné informácie a podmienky podávania žiadostí nájdete na samostatnej webovej stránke programu www.dunajskyfond.sk.

 

 

 

 

Programová priorita HORA

Karpatská Odysea
(vo fáze prípravy)

Multižánrová umelecká expedícia, ktorá chce priniesť nezaujatú sviežu výpoveď o stave Karpát a tiež o postojoch a plánoch aktérov, ktorí ovplyvňujú budúcnosť hôr.