Programová priorita POČIN

ATTR←ACT (pripravujeme)

Umelecké podujatia a počiny súčasných umelcov na unikátnych lokalitách naprieč celým Slovenskom. Prostredníctvom podujatí živého umenia chceme priblížiť a oživiť rôznorodé kultúrne hodnoty a taktiež priniesť uznanie a povedomie o cenných lokálnych iniciatívach, ktoré tieto hodnoty ochraňujú.

Leták k projektu si môžete pozrieť tu (v anglickom jazyku).

Vyslankyňa projektu: Julia Itin
Umelecký koncept: Svetlana Waradzinová

ZOOM (pripravujeme)

Architektonické návrhy v prospech krajinárskych, infraštrukturálnych a iných riešení, ktoré obohatia jedinečné lokality prírodnej a kultúrnej hodnoty.

Vyslankyňa projektu: Julia Itin

 

Programová priorita PODANÁ RUKA

Talk šou We Four+ 
(v rámci projektu CEElift)

Novátorský projekt medzinárodnej internetovej talk šou. Otvorená a priateľská “susedská” diskusia hostí z Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska s moderátorom Viedne.

We Four+ je inovatívny projekt využívajúci nové médiá, ktorý sa asi najlepšie dá opísať ako niečo medzi verejnou diplomaciou, budovaním národnej a regionálnej značky a skupinovou terapiou. Je to pokec so susedmi ktorému budete chcieť načúvať. Talk show je zameraná na náročného diváka – na niekoho, kto hľadá viac než len konvenčné prezentácie krajín Vyšehradskej štvorky, alebo širšieho regiónu strednej a východnej Európy.
Prinášame inšpiratívne príbehy ľudí, ktorí tu žijú, zaujímavé konverzácie a úprimné názory na témy siahajúce od histórie, umenia, súčasného diania až po cestovanie, jedlo a módu – aby sme predstavili chuť a charakter regiónu.
Názov We Four+ , ktorý sa do slovenčiny dá preložiť ako „My štyria“, je hravou referenciou konceptu zahranično-politickej regionálnej spolupráce V4, takzvanej Vyšehradskej štvorky, vytvoreného v roku 1991. Osobné zámeno We, teda My zdôrazňuje zameranie na ľudí a ich príbehy, a zároveň indikujú že pôjde o rozhovory štyroch hostí zo štyroch rozličných krajín.
Diskusie o osobných výzvach, víťazstvách a prehrách predstavia príbehy niekedy typické a niekedy unikátne a výnimočné, ktoré spolu budú fungovať ako „maketa“ tejto rozmanitej a dynamickej časti sveta. „Plusko“ v názve zahŕňa moderátora z Viedne a hlasy z iných krajín regiónu a širšie perspektívy ktoré talkshow má ambíciu v budúcnosti prinášať.

www.wefourtalk.com

Vyslankyňa projektu: Štefánia Košková

Projekt podporil Medzinárodný vyšehradský fond.

logo_WE4+claim-positive

Programová priorita RIEKA

DUNAJSKÝ FOND 

Nezisková platforma otvorená pre komunikáciu, spoluprácu a podporu verejnoprospešných aktivít na slovenskom toku Dunaja, vrátane Malého Dunaja. Zmysluplné intervencie a inšpiratívne zásahy na brehoch Dunaja slúžiace širokej verejnosti. Nápady a vízie urbanistov, architektov, komunikačných expertov, environmentalistov a mestských aktivistov. Grantové výzvy, ktoré podporujú činnosť aktívnych komunít pôsobiacich na rieke. Diskusie a hľadanie riešení verejnými aj súkromnými aktérmi v pracovnej skupine. Verejné  fóra ponúkajúce aktérom priestor pre zdieľanie informácií, diskusie a prezentácie plánov.

Viac o programe a jeho aktuálnych aktivitách sa dozviete na samostatnej webovej stránke www.dunajskyfond.sk.

 

Tretia výzva Dunajského fondu

Otvorená pre podávanie žiadostí od 20. marca do 23. apríla 2018. Zameraná je na podporu projektov na Dunaji a Malom Dunaji realizovaných  neziskovými organizáciami. Podrobné informácie nájdete tu.

 

Druhá výzva Dunajského fondu

Od 22. septembra do 15. decembra 2016 je otvorená druhá grantová výzva Dunajského fondu, v ktorej si môžu podávať žiadosti o podporu neziskové organizácie s vlastnými projektmi. Detailné informácie a podmienky podávania žiadostí nájdete na samostatnej webovej stránke programu www.dunajskyfond.sk/2-grantova-vyzva-september-2016.

 

Prvá výzva Dunajského fondu

Od 14. januára do 29. februára je otvorená grantová výzva Dunajského fondu, v ktorej si môžu podávať žiadosti o podporu neziskové organizácie s vlastnými projektmi. Detailné informácie a podmienky podávania žiadostí nájdete na samostatnej webovej stránke programu www.dunajskyfond.sk.

 

 

 

 

Programová priorita HORA

Karpatská Odysea
(vo fáze prípravy)

Multižánrová umelecká expedícia, ktorá chce priniesť nezaujatú sviežu výpoveď o stave Karpát a tiež o postojoch a plánoch aktérov, ktorí ovplyvňujú budúcnosť hôr.